CENY ZŁOTYCH MONET

Ceny monet bulionowych ze złota. Kurs, notowania i cena monet inwestycyjnych. Najtańsze złote monety bulionowe. Złoto bulionowe - cena giełdowa. Kursy złotych lokacyjnych monet bulionowych. Aktualna cena Krugerranda. Złoty Amerykański Orzeł i Bizon, Australijski Kangur, Chińska Panda, Wiedeńscy Filharmonicy i Kanadyjski Liść Klonu.

Cena złota online z ostatnich 24 godzin - 1 oz/USD

Źródło: kitco.com

Kurs złota - aktualne notowania - 1 gram/USD

Źródło: goldprice.org

Złoto jako zabezpieczenie

Zabezpieczenia to inwestycje kompensujące straty w innej klasie aktywów. Wielu inwestorów kupuje złoto, aby zabezpieczyć się przed spadkiem waluty, zwykle dolara amerykańskiego. Gdy waluta spada, tworzy wyższe ceny importu i inflację. W rezultacie złoto jest również obroną przed inflacją. Na przykład cena złota wzrosła ponad dwukrotnie w latach 2002-2007, z 347,20 USD do 833,75 USD za uncję. To dlatego, że wartość dolara (mierzona w stosunku do euro) spadła o 40 procent w tym samym okresie. W 2008 roku, Pomimo kryzysu finansowego, niektórzy inwestorzy nadal zabezpieczyli się przed spadkiem dolara spowodowanym dwoma nowymi czynnikami. Jednym z nich był program luzowania ilościowego Rezerwy Federalnej, uruchomiony w grudniu 2008 r. W tym programie Fed po prostu tworzył kredyty z powietrza. Inwestorzy byli zaniepokojeni, że wzrost podaży pieniądza doprowadziłby do inflacji. Drugim z nich były rekordowe wydatki deficytowe, które doprowadziły stosunek zadłużenia do PKB powyżej krytycznego poziomu 77 procent. Ta ekspansywna polityka fiskalna może stworzyć inflację. Wzrost długu narodu może również spowodować spadek dolara. Badania przeprowadzone przez Trinity College wykazały, że złoto jest najlepszym zabezpieczeniem przed potencjalnym krachem na giełdzie. Podczas kryzysu ceny złota gwałtownie wzrosną. Przerażeni inwestorzy wpadną w panikę, sprzedadzą swoje akcje i kupią złoto.

Inwestowanie w złoto

Od niepamiętnych czasów posiadanie srebra było idealnym sposobem zabezpieczenia się przed kryzysem finansowym i sposobem oszczędzania wolnych środków pieniężnych. Kupowanie monet okolicznościowych i biżuterii jako inwestycja nie jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ koszt ich wyprodukowania jest mocno zawyżony. Kupując kruszce szlachetne na cele inwestycyjne należy robić to u znanych i dużych dostawców będących na rynku od wielu lat. Inwestowanie w złoto i srebro w postaci sztabek i monet to najkorzystniejszy i najbardziej uniwersalny sposób na zabezpieczenie swojego majątku. Podstawową miarą wagową metali szlachetnych jest jedna uncja aptekarska. Na cele inwestycyjne wskazane jest kupować tylko i wyłącznie monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne zrobione z metali szlachetnych. Szlachetne metale takie jak złoto i srebro mają wartość samą w sobie i przez to od kilku tysięcy lat są prawdziwym pieniądzem. Monety bulionowe ze złota, srebra i platyny oraz sztabki wykonane z tych szlachetnych kruszców to najbezpieczniejsza forma inwestowania. Wartość sztabek i monet inwestycyjnych jest uzależniona od aktualnej ceny giełdowej metali szlachetnych. Najważniejsze czynniki przy kupowaniu monet bulionowych oraz lokacyjnych sztabek ze złota i srebra to bezpieczeństwo transakcji, cena zakupu i czas dostawy.